Portvinssmagning – ost og chokolade

Kære medlemmer og aktivitetsmedlemmer.

Kalder alle portvinselskere i Nordjylland. Vi inviterer jer som bor i region Nordjylland til Portvinssmagning – oste – chokolade på Vesterbro 62A.
Dette sker fredag den 28. februar fra kl. 18 til 22.
Det er Morten fra Vingaven i Vodskov, som vil berige os med sin store viden om Portvine, og sørge for vi får en velsmagende aften. Derudover får vi Oste fra Ostefruen i Sæby, og til sidst skal vi også nyde lidt chokolade.
Så tag en ledsager under armen og vær med til at skabe en hyggelig aften i portvinens tegn😊
Tilmelding til Palle senest søndag den 23. februar, på 21 44 87 45 eller tilmelding@dbsaalborg.dk.
Pris er 200 kr. Ledsager til samme pris.
Der tilbydes fælleskørsel for DBS Aalborgs medlemmer til 60 kr. pr. person. Tilrettelægges efter tilmeldingsfristen.
Indbetalt til Mobile Pay 96 30 31 eller indbetaling til reg. 3409 konto 3201542979, Skriv navn og portvin på overførslen.
Skulle du undtagelsesvis have problemer med at betale elektronisk, så aftal kontant betaling ved tilmeldingen.
Vi ser frem til vi mødes til en hyggelig aften.
Mange hilsener
Aktivitetsudvalget for DBS Aalborg i samarbejde med regionen.

Skrevet af Torben Gjering frederiksen

Kredsformand for DBS Aalborg og webmaster. Bor i Aalborg.

Skriv kommentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.